Джерела психосоматичних розладів

 

Друзі, в минулому пості ми розповіли, що таке психосоматика взагалі, тепер давайте поговоримо, що є її причиною. Психологи Центру здоров’я Fenix акцентують увагу на таких джерелах психосоматичних захворювань:
Перше джерело – це внутрішній конфлікт, конфлікт частин особистості, свідомого та несвідомого в людині, єдиноборство між якими призводить до руйнівної «перемоги» однієї з них.
Друге джерело називається «умовною вигодою». Це дуже серйозна причина, тому що часто хвороба несе умовну вигоду для пацієнта.
 Третє джерело – це ефект навіювання іншою людиною. Часто, це слова, які він чув у дитинстві від батька чи матері: «Дуранька, жадібна, розтяпа, нечупара… Цей насаджений стереотип переноситься і у доросле життя.
Четверте джерело – це «елементи органічного мовлення». Наприклад, слова «У мене болить за нього серце», «Я від цього божеволію» можуть перетворитися на реальні симптоми.
П’яте джерело – спроба бути схожим на когось, якийсь ідеал. Але постійно імітуючи іншого, людина усувається від свого тіла. Живучи як би в «чужій шкурі», він починає страждати від цього.
Шосте джерело – самопокарання. Якщо людина робить непристойний зі свого погляду вчинок, він іноді несвідомо піддається покаранню.
Сьоме джерело – емоційна реакція на реальні події, що травмують. Це може бути втрата близької людини, зміна місця проживання, втрата роботи тощо.
Восьме джерело – найбільш глибока причина – хворобливий травматичний досвід минулого, частіше це емоційні дитячі травми.
Двері нашого Центру завжди відкриті для тих, кому потрібна психологічна допомога. Приходьте, і ми разом спробуємо подолати страхи, фобії, депресії, та інші джерела проблем, що оселилися в Вашій голові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *