Друзі, а ви знали, що дитину – як незалежну особистість, що має власну свідомість, погляди, думки та ідеї, як таку, почали сприймати лише у 30-ті роки, ХХ століття. До цього її зовсім не вважали свідомою особистістю, сприймаючи як батьківську власність без права голосу та власної думки.
Все змінилося завдяки видатній жінці, етнологу, Леонілі Загладі, досліднику української культури та побуту дітей у містах та селах України. Так вона вперше в історії української науки прийшла до висновку, що діти є незалежними суб’єктами буття, і мають виражену самосвідомість та самоідентичність.
Її роботи та дослідження стали базовими джерелами для сучасних психологів. І саме завдяки пані Загладі, професія дитячого психолога існує нині взагалі.
Спеціалісти нашого Центру працюють з дітьми різного віку, та різними проблемами будь то фізичного, чи психічного характеру. І не просто працюють, а й допомагають їм знов відчути себе повноцінними людьми, без страхів, фобій, та депресій.
Прикладом такої допомоги, є випадок із практики Центру Fenix.
До нас звернулася мати п’ятирічної дівчини. Вона скаржилась на поганий сон дитини. Проблеми спостерігалися і вдень. Граючись іграшками, дівчинка починала кричати, хоча передумов для цього не було. Така поведінка в свою чергу негативно відбивалося і на здоров’ї дитини. В ході роботи з дівчинкою та її батьками було виявлено, що у дитини невроз і наслідком є дидактогенія, тобто зневажливе і грубе ставлення вихователя, в дитячому садочку, до дитини. Так вихователька постійно кричала і залякувала дівчинку. В сім’ї такі методи виховання не використовувалися взагалі, тому для маленької людини вони стали не просто несподіванкою, а навіть шоком. Наслідком роботи психолога Центру стало те, що страхи були подолані, відновлено емоційний стан дитини, а в родині запанував сприятливий психологічний клімат.
Вам же, батьки, хочеться порадити: довіритися нам, приводьте своїх дітей, і ми спробуємо допомогти.