Важливість професії реабілітолога

Важливість професії реабілітолог!
Професія фахівця-реабілітолога – це навичка, яка ніколи не буде припадати на полиці пилом.
Ця діяльність не менш важлива, ніж професія лікаря, вчителя або, скажімо, комбайнера, чий продукт діяльності є хліб, що годує наш шлунок. Вчитель наповнює наш мозок знаннями та навичками, що застосовуються нами протягом усього життя. Умілі руки спеціаліста-реабілітолога надають сил нашому тілу, повертаючи йому колишню гнучкість та легкість.
Адже варто лише доторкнутися дбайливим рукам, справжнього майстра, до нашого напруженого, від постійних стресів, попереку, як ми відразу відчуваємо тепло, яке розповсюджується по всьому організму. Воно стає м’яким і податливим, і на обличчі з’являється благодатна посмішка. Тому не зволікайте і приходьте до нас!
Ми – Центр здоров’я Fenix, завжди раді гостям, які на власній шкірі відчують весь спектр позитивних емоцій з першого разу, будь то сеанс для релаксу чи то в цілях реабілітації. Запевняємо Вас, байдужим не залишиться ніхто!

Джерела психосоматичних розладів

 

Друзі, в минулому пості ми розповіли, що таке психосоматика взагалі, тепер давайте поговоримо, що є її причиною. Психологи Центру здоров’я Fenix акцентують увагу на таких джерелах психосоматичних захворювань:
Перше джерело – це внутрішній конфлікт, конфлікт частин особистості, свідомого та несвідомого в людині, єдиноборство між якими призводить до руйнівної «перемоги» однієї з них.
Друге джерело називається «умовною вигодою». Це дуже серйозна причина, тому що часто хвороба несе умовну вигоду для пацієнта.
 Третє джерело – це ефект навіювання іншою людиною. Часто, це слова, які він чув у дитинстві від батька чи матері: «Дуранька, жадібна, розтяпа, нечупара… Цей насаджений стереотип переноситься і у доросле життя.
Четверте джерело – це «елементи органічного мовлення». Наприклад, слова «У мене болить за нього серце», «Я від цього божеволію» можуть перетворитися на реальні симптоми.
П’яте джерело – спроба бути схожим на когось, якийсь ідеал. Але постійно імітуючи іншого, людина усувається від свого тіла. Живучи як би в «чужій шкурі», він починає страждати від цього.
Шосте джерело – самопокарання. Якщо людина робить непристойний зі свого погляду вчинок, він іноді несвідомо піддається покаранню.
Сьоме джерело – емоційна реакція на реальні події, що травмують. Це може бути втрата близької людини, зміна місця проживання, втрата роботи тощо.
Восьме джерело – найбільш глибока причина – хворобливий травматичний досвід минулого, частіше це емоційні дитячі травми.
Двері нашого Центру завжди відкриті для тих, кому потрібна психологічна допомога. Приходьте, і ми разом спробуємо подолати страхи, фобії, депресії, та інші джерела проблем, що оселилися в Вашій голові.

Психосоматика. Що це?

«Якщо хтось шукає здоров’я, спитай його спочатку, чи готовий він розлучитися з усіма причинами своєї хвороби тільки тоді ти зможеш йому допомогти…»
Буває так, що Ви проходите одне обстеження за іншим, але це не дає жодних пояснень Вашої хвороби, лікарі розводять руками, а призначене лікування приносить лише тимчасове поліпшення, слід подумати, що може бути захворювання викликане психологічними причинами.
То що таке психосоматика? У психологічному словнику написано так: «Психосоматика (грец. Psyche – душа, soma – тіло) – напрям у медицині та психології, що займається вивченням впливу психологічних факторів на виникнення та подальшу динаміку соматичних захворювань». Психосоматичними захворюваннями називають фізичні захворювання чи порушення, причиною виникнення яких є емоційна напруга. Це можуть бути конфлікти, почуття агресії, страху, які не усвідомлюються людиною, але залишаються у її несвідомому.
Можна сказати, що психосоматичні захворювання – це біль та страждання душі, які не знайшли іншого виходу, крім через тіло, це розповідь душі про себе, а найчастіше – її крик.
Впоратися з цими проявами психосоматичних проблем допоможуть фахівці Центу здоров’я Fenix. Наші спеціалісти мають багатий досвід в розв’язанні психологічних головоломок особистості.

Переваги краніосакральної терапії

І завершуючи тиждень постів про цей метод реабілітації постає питання, а навіщо взагалі потрібні сеанси краніосакральної терапії і кому вона може допомогти? У чому її переваги? Відповіді на ці питання нададуть спеціалісти Центру здоров’я Fenix.

1. Краніосакральна терапія дає організму своєрідний ресурс, поштовх.
Саме ресурсу нам так не вистачає при хронічних виснажливих захворюваннях, для запуску тканинних і структурних змін, необхідних для одужання.

2. КСТ дозволяє знизити медикаментозне навантаження.
У багатьох випадках після того, як пацієнт відвідає сеанси краніосакральної терапії, стає можливим повністю відмовитися від прийому традиційних препаратів при захворюваннях, що стали бичем нашого часу (хронічні головні болі, безсоння, гіпертонічна хвороба, різні вегето-вісцеральні синдроми, неврити, захворювання опорно-рухового апарату. , постінсультні та посттравматичні стани, а також багато ін.).

3. У процесі сеанів краніосакральної терапії пацієнт позбавляється від накопиченого за довгий час почуття напруги та втоми.

4. КСТ — один із небагатьох методів, які допомагають упоратися з наслідками тяжких психологічних травм, фобій, невротичних станів.
Сеанси краніосакральної терапії, що дають змогу покращити не тільки фізичний, а й психоемоційний стан пацієнтів, також знайшли широке застосування в психотерапії.

5. КСТ виступає як абсолютно неінвазивний та безпечний метод, що дозволяє нормалізувати фізичний стан, психологічний баланс, підготуватися до пологів.
Одним із найважливіших періодів у житті жінки є вагітність, коли емоції, пов’язані з очікуванням малюка, а також глобальні зміни, що відбуваються в її організмі за відносно короткий час, можуть сильно впливати як на стан майбутньої мами, так і на розвиток плода.

6. М’якість та безпека впливу, дозволили КСТ знайти широке застосування і в педіатрії.
Особливості дитячого віку визначають величезний спектр проблем, з якими стикаються батьки дитини та дитячий лікар: післяпологові травми, дисфункції імунітету, порушення психомоторного розвитку та адаптації та багато іншого.

7. Основна вимога в КСТ надається присутності у пацієнта усвідомленого бажання бути здоровим.
Правильний настрій, зміна патологічних установок по відношенню до себе, близьких і самого життя – одне, можливо, найважливіших позитивних досягнень після сеансу КСТ.

Завітайте в наш Центр здоров’я Fenix і ми разом зробимо все можливе, щоб допомогти подолати Ваш біль

Краніосакральна терапія

Центр Здоров’я Fenix – це місце, де використовуються різноманітні техніки реабілітації після травм різних ступенів важкості.

Однією з таких методик відновлення здоров’я є краніосакральна терапія, котра являє собою різновид остеопатії, що здійснює вплив на весь організм через роботу реабілітолога з структурами голови (кістками черепа, мозковими оболонками, і крижами).

Раніше вважалося, що біль у спині можна усунути лише за допомогою сильного та грубого впливу на кістки (вправлення), такі процедури супроводжуються неприємними, а іноді й болючими відчуттями.  Сеанс краніосакральної терапії є повною протилежністю до такого методу.

Рухи масажиста-реабілітолога практично непомітні, тому що вони відповідають потрібному ритму мінімальних коливань організму. Фахівець відчуває при цьому краніосакральний ритм людини і своїми руками впливає на внутрішні тканини.

Фахівець нашого Центру знаходить «навантажені» (спазмовані) тканини відділів черепної скрині, та «розгортає» їх у вільному напрямку за допомогою впливу рук, розслаблюючи тим самим м’язи та тканини тіла клієнта.

То що ж лікують за допомогою краніосакральних технік, та який спектр впливу вони здійснюють на організм людини:

⁃ техніки покращують кровообіг головного мозку,

⁃ усувають головний біль,

⁃ відновлюється рухливість кісток тазу, крижів та суглобів хребта,

⁃ нормалізують функції нервової системи.

Краніосакральна терапія направлена на подолання таких патологічних станів як:

⁃ головний біль різного генезу, у тому числі мігрень;

⁃ хронічний біль у спині;

⁃ синдром хронічної втоми;

⁃ наслідки черепно-мозкових травм;

⁃ невралгія трійчастого нерва.

Показання та можливі протипоказання до процедури краніосакральної терапії визначає спеціаліст Центу індивідуально у кожному конкретному випадку, підкреслюючи особистісний підхід до відновлення кожного нашого клієнта.

Дружня команда Центру Здоров’я Fenix має необхідні знання та досвід, щоб допомогти Вам подолати свій біль. Ми зробимо все від себе залежне, щоб кожен раз повертаючись додому Ви відчували себе, краще, ніж до візиту в Fenix. З маленьких кроків, починається  шлях до великих відновлювальних звершень. Тож давайте подолаємо його разом!

Друзі, завершуючи низку постів присвячених темі міофасціального релізу неможливо не торкнутися питання тригерних точок – скупчень вузлів напруги в м’язах та фасціях.
Результатом виникнення цих точок стає те, що в результаті тієї чи іншої травми, м’язи перестають працювати на повну силу, погіршується їхнє кровопостачання, і як наслідок виникає біль.
Оскільки в тілі все взаємопов’язано, то тригерна точка на шиї чи гомілки може перекладати навантаження, наприклад, на сідниці чи спину. Тоді виявляється, щоб зняти біль у сідницях, потрібно впливати на гомілку.
Головні причини виникнення тригерних точок – травми різних ступенів тяжкості, через які виникає недолік руху та зневоднення. Але не лише травми, а й фізична робота чи стрес можуть привести до появи больових відчуттів в м’язах та фасціях.
Незалежно від того, потрапили Ви в аварію, сидите за комп’ютером, або забиваєте палі, тригерні точки з’являтимуться, просто у різних місцях.
Тому МФР потрібний усім.
Як робити МФР?
Це питання має вирішуватись індивідуально для кожного клієнта. Реабілітолог Центру Здоров’я Fenix перш ніж почати роботу, пальпують проблемі зони, шляхом прощупування необхідних частин тіла, щоб зрозуміти яка саме ділянка потребує впливу і де зосереджена напруга та біль.
Після чого знімають ії своїми умілими руками.
У МФР також використовуються масажні роли та м’ячики. Рол допомагає опрацювати 80% м’язів та фасцій. М’ячі менші за площею, тому можуть впливати глибше. Ними можна опрацьовувати окремі точки, наприклад, на стопах, сідницях, у грудних м’язах.
Але в будь якому випадку Вам необхідно записатися на прийом та завітати до нашого Центру. Наші фахівці докладуть максимум зусиль, задля вирішення Вашої проблеми.

Що дає МФР тілу?

В нашому попередньому пості ми розповідали про те наскільки ефективним є міофасціальний реліз, у сучасному світі, в якому відновленню здоров’я приділяється величезне значення та увага.
Але, як саме реліз впливає на наше тіло? Про це ми і хочемо розповісти нижче.
Що дає МФР:
✅зменшує больовий синдром у м’язах;
✅покращує кровообіг у тканинах;
✅прискорює відновлення після тренування (якщо йде мова про заняття спортом);
✅прискорює виведення молочної кислоти;
✅Підвищує амплітуду руху кінцівок.
Відтак за активною участю спеціалістів Центру здоров’я Fenix, Ви зможете відчути ефект від сеансу вже після першого разу. Головне вірити в себе, здібності свого тіла, та у наших фахівців.

Міофасціальний реліз

Останнім часом все більшої популярності набуває такий метод реабілітації, як – міофасціальний реліз.
Зазвичай все нове і не зрозуміле, викликає у людей, цілком природний супротив та недовіру. Але заждіть трохи, і почитайте про користь, а в деяких випадках і про необхідность, цього нового підходу.
Що ж це за химерне словов і з чим його “їдять”?
Отже, міофасціальний реліз – це лікувальний метод реабілітації. Реабілітолог під час сеансу м’якими натисканнями та розтягненнями впливає на фасції (сполучна тканина, що пронизує тіло, і впливає на його будову).
Таким чином фахівець Центру досягає повного розслаблення необхідної (проблемної) ділянки і зменшується тонус м’язів.
Використання даного методу має ефективний вплив та швидко забезпечує полегшення при гострих болях та розблокування проблемних функціональних блоків.
Під час міофасціального релізу
виконується розтяжка м’язів і фасцій та глибоке проникнення там, де це потрібно!
Спеціалісти Центру здоров’я «Fenix» перш ніж почати роботу, пальпують проблемі зони, шляхом прощупування необхідних частин тіла, щоб зрозуміти яка саме ділянка потребує впливу і де зосереджена напруга. Після чого знімають ії своїми умілими руками або спеціальними апплікаторами для релізу.
Завітайте до нас.
Дружня команда нашого Центру має намір і бажання допомогти кожному, хто цього потребує.
І пам’ятайте, що все можливо!!! Головне вірити та мати позитивне налаштування!!!

Що дає тілу йога-терапія?

 

Центр здоров’я «Fenix», запрошує всіх охочих на заняття з йога-терапії.
Яка в себе включає:
– Відновлення біомеханіки тіла – рухомі дії людського тіла, як єдиного організму. Для забезпечення правильної біомеханіки необхідний комплекс заходів, що передбачає правильне положення тіла під час виконання процедур з застосуванням надмірної фізичної сили при якому досягається максимальне розвантаження опорно-рухового апарату і таким чином знижується ризик травматизму хребта, колінних суглобів, м’язів та сухожиль;
– Налагодження кровообігу – фізичні навантаження, інструментом якого виступає власне тіло, є ідеальним варіантом підвищення частоти серцевих скорочень, що покращує стан судин і організму загалом.
– Відновлене обміну речовин – дихальні вправи в комплексі з асанами та різноманітними медитаціями сприяє нормалізації процесі обміну речовин в організмі. Вони запустять «внутрішній двигун», зо позитивно позначиться на настрої і загальному самопочутті.
Заняття проводяться лише в маленьких групах, щоб реабілітолог Центру мав змогу приділити максимальну увагу кожному відвідувачу його-терапевтичної сесії.
Приходьте, і Вам сподобається?!
Namaste!

Користь йога-терапії

Всі ми знаємо, що йога-терапія дуже корисна і необхідна будь якій людині, незважаючи на те, є в неї якісь проблеми, чи ні.
І фахівці Центру здоров’я «Fenix»підтверджують цю думку. Але чому вони мають рацію? І як працює йога-терапія? Поговоримо про це нижче…
Усі системи організму тісно пов’язані між собою, частота серцебиття перебуває у прямої залежності від частоти дихання, тонус скелетних м’язів впливає на нервову систему і т.д.
Йога-терапія має цілий арсенал технік, здатних впливати:
– на дихальну систему, за допомогою спеціальних технік. Одна з головних патологій дихальної системи, яка чудово коригується йога-терапевтичною практикою – бронхіальна астма;
– на скелетну мускулатуру, за допомогою виконання комплексу асан та подальшого обов’язкового розслаблення. Найбільш актуально це в контексті проблем хребта та м’язів спини;
– йога-терапія позитивно впливає на стан внутрішніх органів, за допомогою виконання різних шаткарм (очисних технік), й таких, що дозволяють тренувати глибоку мускулатуру черевної порожнини;
– на стан серцево-судинної системи, чудово вирішуючи проблеми варикозу, полегшує перебіг гіпертонії та вегето-судинної дистонії;
– на репродуктивну систему – виконуючи певні техніки, можна скоригувати передменструальний синдром, проблеми безпліддя, причому як жіночого, і чоловічого;
– на стан нервової системи, за допомогою розслаблення тіла, балансування та фізичних вправ.
Цей список можна продовжувати нескінченно, але суть проста: у кожної хвороби є показання та протипоказання, і лише фаховий спеціаліст-реабілітолог нашого Центру, дасть слушну пораду і призначить необхідне лікування. Вам же необхідно просто нам довіритися, та почати працювати над собою. Адже якщо у Вас немає бажання допомогти собі, будь яка медицина безсила!
Любіть себе і будьте здорові!